sakwa ortlieb city – naprawa plastikowego zapięcia – moja propozycja

Wycieczki rowerowe Zostaw komentarz
Witam,
Dziś chciałbym Wam opowiedzieć jak rozwiązłem problem z pewnym ułamanym plastikowym zapięciem.
Posiadam sakwy ortlieb city, male około 12 litrów, niestety plastikowe zapięcie odmeldowało sie po kilku latach.. wymiana na nowe chyba możliwa ale trzeba pruć materiał aby je wmontować. Nie przepadam za niszczeniem więc postanowiłem zbudować na tym co jest..
Na zdjęciach dokładnie widac zastsosowane rozwiązanie, może któremuś z Was rowerzystów się spodoba/sprzyda albo natchnie do opatentowania czegoś bardziej nowoczesnego sterowanego z aplikacji Smartfona.. .
Dziękuję za chwile spdzone na mojej stronie i pozdrawiam
Robert

Witam,

Sezon rowerowy ma się ku końcowi, więc czas na ewentualne naprawy sprzętu.

Dziś chciałbym Wam opowiedzieć jak rozwiązłem problem z pewnym ułamanym plastikowym zapięciem.

Posiadam sakwy ortlieb city, male około 12 litrów, niestety plastikowe zapięcie odmeldowało sie po kilku latach.. wymiana na nowe nawet możliwa ale trzeba pruć materiał aby je wmontować. Nie przepadam za niszczeniem więc postanowiłem zbudować na tym co jest..

mala_sakwa_ortlieb_naprawa_zlamanego_zamkniecia_1

Widać powyżej zastosowany patent, drut bodajże 6stka, dość twardy bo giąłem kombinerkami, składamy na pół, od dołu przewlekamy przez dziurkę wyginamy “chwytaki”, zakładamy pod kolor (jak ktoś jedzie na paradę równości rowerem to będzie umiał dobrać kolor..) koszulkę termokurczliwą, dmuchamy 15 miunt jak mamy około 2 promile i gotowe.. ;-) .

Może jaj nie urywa ale działa i nie przewiduje złamania w najbliższej 10-cio latce.

mala sakwa ortlieb city - naprawa plastikowego zapięcia

mala sakwa ortlieb city - naprawa plastikowego zapięcia

Na zdjęciach dokładnie widać zastsosowane rozwiązanie, może któremuś z Was rowerzystów się spodoba/przyda albo natchnie do opatentowania czegoś bardziej nowoczesnego sterowanego z aplikacji Smartfona.. .

Warto dodać, że jak ktoś ma ostre zęby to nawet w drodze wygryzając kawałek siatki w ogrodzeniu Sołtysa byłby w stanie dokonać takiej naprawy.. więc proszę nie skreślać od razu tego patentu..

Dziękuję za chwile spdzone na mojej stronie i pozdrawiam

Robert

Zostaw komentarz


WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj