Rower poziomy w ruchu drogowym

Ciekawostki, Rowery poziome Zostaw komentarz

Ostatnio spotkałem poziomkę … nie – nie w lesie – na drodze. Poziomka – ładna, pomarańczowa, na dwóch kołach wyrosła nagle przed moim samochodem. Pan rowerzysta, który poziomką jechał mógłby zachować się trochę bardziej odpowiedzialnie i przypiąć wysoką chorągiewkę, ale widocznie nie pomyślał o tym. Autobus przesłonił mi trochę ten piękny widok, ale udało mi się zrobić zdjęcie dosyć nietypowego roweru poziomego.

Rower poziomy w ruchu drogowymBardzo często spotyka się opinię, że rower poziomy jest niewidoczny dla innych użytkowników dróg. Ja sam byłem przeciwnikiem tej tezy – jednak po tym spotkaniu trzeciego stopnia zaczynam się zastanawiać. Oczywiście to zależy od rodzaju roweru poziomego. Jeżeli jednak Pana rowerzysty nie widać zza innego samochodu i nagle skręca prawie pod moje koła to chyba mogę zmienić zdanie :)

Czy są jakieś przepisy prawne dotyczące oznakowania rowerów poruszających się po drogach publicznych? Oczywiście, że pojazd powinien być widoczny, mieć oświetlenie, itp – ale co znaczy widoczny? Szukając tak na szybko w internecie znalazłem ciekawy artykuł, który powinien zainteresować rowerzystów – nowe przepisy dla ruchu rowerów po drogach publicznych.

Ale ciągle nic tutaj nie ma o chorągiewkach i jakimś oznaczeniu roweru, tak aby poziomka albo inny wehikuł napędzany siłą mięśni  był widoczny dla innych “smokresów” poruszających się w mniej wyrafinowanych pojazdach.

Może wam, drodzy Czytelnicy uda się znaleźć coś na ten temat, a może również mieliście podobną przygodę z dziwnym rowerem, który wam zajechał drogę? Jeżeli tak, to zapraszam do komentowania i dzielenia się swoim zdaniem.

Oczywiście jak ktoś jeździ MonsterTrackiem to nie będzie miał problemu z widocznością :)

MonsterTrack

Komentarze (2) do “Rower poziomy w ruchu drogowym”

 1. clash Of Clans Says:

  I was recommended this website by my cousin. I’m
  not sure whether this post is written by him as
  no one else know such detailed about my trouble.
  You are incredible! Thanks!

 2. brighton lawyer Says:

  Regardless of how many attorney jokes you’ve listened to, they are crucial in our world today.

Zostaw komentarz


WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj