Rowerem po okolicach Otwocka tym razem gmina Kołbiel

Wycieczki rowerowe Zostaw komentarz

Wycieczka, którą dziś opiszę ma swój początek w Otwocku dokąd dowiózł mnie pociąg. Dalej było już bardziej prozdrowotnie.. .  Z Otwocka kierunek na Celestynów –> Stara Wieś (tu spotkanie starego kolegi z boiska kompletacja drużyny wyprawowej i na 4 rowery i w Mazowsze..). Dalej Dąbrówka –> Kołbiel –> Wola Sufczyńska –> Majdan –> Dłużew. Wycieczka w jedną stronę miała 25 km (licząc od Starej Wsi z Otwocka będzie około 33 km).

Szczegółowa mapka poniżej.

Wyświetl większą mapę
W moim stylu prezentuje również kilka fotografii z wycieczki. Muszę przyznać, że Mazowsze zaurocza… . Odwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc, które do obejrzenia poniżej. Warty odwiedzenia głębszego jest Celestynowski kompleks leśny (więcej na stroniehttp://www.start.lasy.gov.pl/web/celestynow/17). My poruszaliśmy się głównie asfaltem z drobnymi odbiciami w szutrowe i leśne drogi.

Tereny, które odwiedzaliśmy są, jak się okazało, częstym miejscem treningów grup kolarskich. Z jedną z takich grup zabrałem się przez jakieś 7 km ciesząc się “ciągiem peletonu.. “. Więc w drogę aparatowym szlakiem… (poniżej droga Dąbrówka–> Kołbiel)

P1000220_droga_na_dluzew

i małe odbicie w leśne przestworza…

P1000207_lasy_celestynowskie

I ciąg dalszy… w Miejscowości Majdan tuż przed Dłużewem, gdzieś po prawej Świder.

P1000212_droga_do_dluzewa

A oto i Świder w całej okazałości

P1000215_swider_w_dluzewie

Wiem od kolegów, że na Świdrze organizuje się spływy kajakowe (jedna z ofert jaką znalazłem www.riversquad.pl/oferta.html ) . Uważam, że to może być ciekawy i niezbyt kosztowny pomysł na spędzenie czasu weekendowego.

W samym Dłużewie znajduje się dworek artystów (malarzy, pisarzy nie jestem pewien), widać wokół na łąkach lub przy Świdrze spacerujących artystów ze specyficznymi “sztalugami” w czarnych opakowaniach. Faktem jest, że na pewno naturę mają na wyciągnięcie pędzla… ;-) .

Muszę przyznać, że pociągowa dostępność okolic Otwocka jest olbrzymią zaletą, można wysiąść nawet nie w Otwocku a gdzieś po drodze do Dęblina i tym samym za każdym razem penetrować inne leśne lub asfaltowe ścieżki wedle życzenia i możliwości…

Jeden komentarz do “Rowerem po okolicach Otwocka tym razem gmina Kołbiel”

  1. AndrzejPn Says:

    Link

Zostaw komentarz


WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj